RU UA

5 рішень для маленької кухні

Кухня площею 5 або 6 квадратних метрів в «хрущовці» - часте явище. Людська натура завжди хоче більше простору. Для того, щоб зробити маленьке великим, потрібно враховувати кілька основних правил при ремонті кухні.

1.Прагнемо вгору

Високі шафи - цілком виправданий варіант для невеликого простору. У верхні шафи завжди можна покласти те, чим користуєтеся рідко. Стелажі на кухні теж будуть виглядати доречно.

У стилі лофт - це взагалі класика жанру. Чим вище - тим краще.

Тут варто також визначитися якого типу повинні бути шафки - відкритого чи закритого. Найдоречніше буде зробити комбінований варіант. Верхні - з дверцятами, щоб зберігати речі, які виглядають недостатньо естетично, а ті що нижче залишити у вигляді полиці - так буде і зручніше і простору більше.

2. Розстановка меблів

Холодильник, посудомийна / пральна машина і плита - три кити, на яких будується інтер'єр кухні. По можливості розгляньте варіант винести холодильник за межі кухні, наприклад, в коридор. Плита і духовка - це не обов'язково цілісна конструкція. Електричну духовку можна поставити і на полицю біля робочої зони. Якщо у Вас маленька кухня – це не означає, що потрібно відмовитися від усіх благ цивілізації. Посудомийна машина, мікрохвильова піч, плита і духова шафа - встановлюючи все це одним разом, можна ефективніше використовувати простір. Будь-який магазин буде радий великому клієнтові, тому зробить все можливе, щоб підібрати необхідну техніку. Досвідчений погляд експертів може побачити варіанти розстановки в маленькій кухні, які Вами не були продумані. Стільниця при цьому може стати поділяючою лінією і це буде виглядати акуратно. Під нею ми «ховаємо» пральну і посудомийну машину, духову шафа. Зверху розміщуємо варильну поверхню, витяжку. Можна задіяти підвіконня, щоб монолітна стільниця плавно перетікала під вікно.

3. Вийти з тіні

Маленькі приміщення потрібно забезпечити достатнім освітленням. Це психологія комфорту - якщо в маленькому приміщенні тьмяне світло, перебувати в ньому довгий час буде неприємно. Можливо навіть погіршення настрою, зниження життєвої активності, а цього допускати ніяк не можна, адже кухня повинна бути самим затишним приміщенням. Робочу поверхню краще обладнати світлодіодним підсвічуванням.

Основне джерело природного світла - вікно, його можна взагалі не завішувати або використовувати римські штори, які потрібно опускати тільки в темний час доби. У невеликому приміщенні достатньо однієї лампи по центру. Оригінальна люстра в такому випадку може стати родзинкою оформлення кухні.

4. Низи гуляють

Оформлення підлоги - важливе завдання, якому часто приділяється мало уваги. Багато хто віддає перевагу у покритті підлоги, використовуючи плитку. Але тут є одне АЛЕ: вона повинна бути дрібною за своїм розміром, великі плити можуть візуально зменшити простір. Блиск керамічної плитки - ще один аргумент «за». Віддзеркалення світла завжди розширює приміщення і додасть легкість дизайну кухні. Хоча зараз дизайнери віддають переваги іншим матеріалам, наприклад, вологостійкий ламінат - він красиво виглядає і можна не боятися, що він зіпсується, якщо на нього щось вилити (а це на кухні буває частенько).

 

5. Геть стіни

Якщо мислити глобально, то можна з'єднати кухню із однієї з кімнат, наприклад, з передпокоєм. Тільки таке рішення потрібно обдумати дуже зважено, враховуючи які стіни в будинку несучі. Але позначити межі все-таки доведеться. Відокремити простір можна барною стійкою, яка одночасно може бути заміною обіднього столу. Або поставити стелаж - це і додаткове місце для зберігання речей, і декор. Коли руйнувати стіни - не ваш варіант, можна прибрати двері і зробити коридор плавним продовженням кухні за рахунок невеликих поличок, де можна зберігати кухонне начиння. Ці рішення допоможуть максимально використовувати простір і вмістити все необхідне.

6LdsbBEUAAAAAGHxT859fnxrdijCJgjpanxYiws4