Переваги та недоліки ліжок з підйомним механізмом
Лежанка, тапчан, ложе. Насправді, ліжко назвати по-різному. Однак завдання його від цього не зміниться - це виріб, призначений для відпочинку і сну. А щоб функції свої ліжко виконувало так, як вам потрібно, необхідно вибрати «правильний » продукт, який найкраще підійде саме вам. Так що давайте ознайомимося з «матчастиною».
Економія місця і дещо ще
Перше, що необхідно відзначити: ліжка бувають звичайні (односпальні та двоспальні) і «трансформери» (тільки, на відміну від диванів- «розкладачок», такі ліжка оснащені спеціальним підйомним механізмом). Неважко здогадатися, що другий варіант є набагато більш прийнятним і вигідним, ніж перший. Адже ліжко з підйомним механізмом не тільки економить місце в приміщенні, але і дозволяє зберігати в своїх надрах білизну та інші речі, які завжди повинні бути під рукою. Для малогабаритної квартири - це більш, ніж необхідно.
Та й у великому будинку, де, здавалося б, немає ніякого резону сумувати про нестачу вільного простору, ліжко-«трансформер» виявиться до речі. Тому навіть власникам шикарних хором краще зупинити свій вибір на виробі з підйомним механізмом - в кінці кінців, місця багато не буває. До того ж, розкласти і скласти таке спальне місце, як правило, не складає великих труднощів.
Отже, переваги ліжок з підйомним механізмом усі зазначили. А як щодо недоліків? Вони, звичайно, теж мають місце бути. Однак будь-які вади, головним чином, стосуються виключно самого механізму або ж матраца. Так-так, про хороші матраци теж не варто забувати! Так що давайте розбиратися..
Підйомні пристрої: які бувають
Сьогодні існує три види підйомних пристроїв, і кожен, зрозуміло, має свої «плюси» і «мінуси». Забігаючи наперед, скажемо, що, як і в будь-який інший галузі, чим дешевше виріб, тим менше ймовірності того, що воно прослужить вам довго..
Механізм на кручених пружинах - мабуть, найдоступніший з фінансової точки зору. Крім цього, він досить надійний і простий у використанні. Однак для експлуатації даного механізму вам доведеться докласти деяких зусиль. А через якийсь час пружини потрібно буде замінити.
Пристрій з використанням газових амортизаторів - аж ніяк не дешеве задоволення. Але, повірте, воно того варто. По-перше, цей механізм супер надіний. По-друге, він дуже зручний (піднімається дуже плавно і легко). По-третє, такі пристрої дуже довговічні. По-четверте, на них дається гарантія виробника - від п'яти років.
Підйомний механізм на петлях не має ні пружин, ні амортизаторів, а значить, піднімається вручну. З усіх трьох пристроїв він - найпростіший (але при підйомі потрібні великі фізичні зусилля).
Тепер ви знаєте про принципи роботи підйомних механізмів для ліжок і можете вибрати той, який підійде саме вам.
Матрас матрасу - різниця
Перейдем до матраців. Отже, латексні моделі, м'яко кажучи, недешеві. Однак, крім цього, у них більше немає ніяких недоліків. Що стосується переваг, то латексні матраци надзвичайно довговічні, а також гігієнічні та гігроскопічна.
Пружинні «підстилки» - досить поширений варіант. Але, зробивши свій вибір на користь такого матраца, пам'ятайте, що якщо вже купувати пружинний, то він повинен бути тільки з незалежною системою пружин.
Ну, а матраци з поролону і вати, будучи найдоступнішими за ціною, є, в той же час, найнеякіснішими.
З наповнювачів вітається: овеча шерсть (хоча краще буде, якщо ви вирішите відпочивати на такому матраці виключно в зимовий час), повсть (він теж відноситься до екологічно чистих матеріалів) і кокосова стружка (гіпоалергенний, гігроскопічний, довговічний і гігієнічний наповнювач). А в якості «оббивки» краще обрати жаккард.
Отже, гарне ліжко - це, як ви тепер вже розумієте, не стільки сама ліжко, скільки хороший підйомний механізм і якісний матрац. І тепер ви знаєте, на що звертати увагу в першу чергу.