RU UA

Як правильно вибрати матрац за всіма параметрами

                              

 

 

 

 

 

 

 

 

Чим раніше ви задумаєтеся про якісний матрац, тим більша ймовірність, що з віком у вас не стануть виявлятися різні проблеми з хребтом, які можуть затьмарити навіть найщасливіше життя. А тому, націлюючись купити виріб, необхідно знати всі критерії його вибору, щоб придбати дійсно якісний товар для свого ліжка, відповідний вашому тілу без перебільшення ідеально.

На що варто звернути увагу в першу чергу

Будь-яка продукція в нашій країні повинна бути сертифікована. Тому, перш ніж здійснювати покупки хоч в звичайному, хоч в онлайн магазинах, варто поцікавитися у продавця, чи має він необхідні документи на свій товар. Якщо ж відповідь буде негативною, то й докладно знайомитися з асортиментом не варто, адже купувати товар невідомого походження - справа ризикована і в плані «гаманця», і в плані здоров'я.

Отже, припустимо, що з документами у магазина все в порядку, на що ж звернути увагу далі? Ну а далі потрібно детально ознайомитися з видами і характеристиками бажаного вироби.

Які бувають матраци і що це означає для вас

Кожний матрац відрізняється своєю «начинкою». Якщо не брати до уваги всілякі різновиди, то є два типи - пружинні і безпружинні матраци.

Пружинні матраци

 Їх існує два види - з залежним і незалежним блоком з пружин. Перший тип вважається менш якісним і практичним, а тому часто коштує дешевше. Вся справа в тому, що в ньому всі пружини скріплені докупи, а значить навантаження буде розподілятися не дуже рівномірно. Наприклад, якщо на такому матраці спатимуть двоє, то людина, яка легша, з великою ймовірністю буде потихеньку скочуватися до того, хто важче, так як матрац прогнеться під габаритами останнього.

У незалежному блоці кожна пружина знаходиться в окремому мішечку. Така конструкція забезпечує рівномірний розподіл навантаження і дозволяє з комфортом спати двом людям з різною вагою.

Безпружинні матраци

Як ви вже напевно здогадалися, за назвою, такі вироби не мають в своєму наповненні металевих елементів. Їх «начинка» - це латекс (штучний і натуральний), кокосове волокно, пінополіуретан, меморіформ і ще безліч синтетичних (але при цьому безпечних для здоров'я) високотехнологічних матеріалів. Кожен з них відрізняється певними властивостями, а виробники сьогодні навчилися комбінувати ці матеріали так, щоб виріб був максимально комфортним у використанні.

Який вид матраца обрати?

Питання актуальне і нині. І навіть фахівці розходяться в думках. Скажімо однозначно - якщо маєте в своєму розпорядженні достатні фінанси, слід розглядати або безпружинний матрац, або з незалежним блоком. Безпружинний матрац більше підійде людям, які мають малу вагу, що не мають особливих проблем з хребтом.

Визначаємо «свій» рівень жорсткості

Якщо ви захотіли ортопедичний матрац, але вибрали неправильну для себе модель, то всі її корисні для хребта властивості будуть зведені до нуля. Одним з важливих характеристик є жорсткість матраца, і для кожного вона повинна бути різною.

Жорсткий матрац

Розумний вибір для людей з великою масою тіла, а також для діток, адже їх кістково-м'язова система ще формується і їй необхідна хороша фіксація. Також такий вид підійде тим, хто часто страждає від болів у верхній частині хребта, хворим на остеохондроз. «Худишкам» такий матрац не підійде, так як буде створювати додатковий тиск на хребет і не дасть йому прийняти розслаблений стан.

Середня жорсткість

Підійде людям середньої статури, які не мають особливих проблем зі здоров'ям. Також такий матрац буде відмінною знахідкою для спортсменів і для страждаючих від болів в грудному відділі хребта.

М'які вироби

Підходять літнім людям, худим, а також тим, у кого є проблеми з поперекової областю хребта. Саме м'який матрац забезпечить надійну підтримку хворого попереку. М'які вироби еластичні, не характеризуються тиском на тіло. Також це вибір для тих, хто вважає за краще нічний сон на боці.

Сподобавсся матрац? Испытайте его!

Перед тим, як віддати гроші за виріб, обов'язково протестуйте його! Адже характеристики можуть бути ідеальними, але вам лежати на ньому незручно - і все тут. Тому при покупці вкрай рекомендуємо:

  • Тестувати у вільному одязі, щоб враження ніщо не спотворило (ви ж не спите в обтягуючих штанах).
  • Лягаючи, стежте, щоб кути матраца не піднімалися, були пружними. Звичайно ж, нічого не повинно скрипіти і тиснути.
  • Сміливо лягайте на матрац, бажано в тій позі, в якій найчастіше спите (не забудьте роззутися). 

              

  • Лежачи на спині, спробуйте провести рукою між поверхнею матраца і хребтом. Якщо ви робите це з легкістю, то швидше за все тіло не розслаблене повністю, а значить, матрац для вас жорсткуватий
  • Лягти на бік: ваш живіт торкається поверхні матраца? Якщо так, то виріб, найімовірніше, відмінно для вас підходить.
  • Перед тим, як лягти на бік, спробуйте повернутися на матраці, не встаючи. Якщо складно - не беріть матрац - він занадто м'який.
  • Тестуйте зі своєю половинкою, якщо плануєте спати на виробі удвох.
  • Протестувавши матрац, огляніть його: шви повинні бути якісними, тканина не ушкодженою. Нічого не повинно стирчати.

Уважно вивчивши наші рекомендації, ви без труднощів виберете для себе хороший матрац, який буде надавати на ваш хребет тільки позитивний вплив і забезпечить здоровий і міцний сон.

 

 
6LdsbBEUAAAAAGHxT859fnxrdijCJgjpanxYiws4