RU UA

Як чистити меблі з різною обивкою

Універсальні рецепти засобів для очищення м'яких меблів

Є загальнодоступні способи видалити плями з оббивки дивана, дуже часто цих простих дій виявляється цілком достатньо. Почнемо по порядку від самого простого до самого сильного.

  1. Мило в допомогу. За допомогою звичайної води вспіньте мило і нанесіть його на забруднену ділянку, залиште на кілька хвилин, а потім м'якою ганчіркою приберіть залишки вологи і мила. Замість мила можна використовувати інший миючий засіб, але без високого вмісту лугу або кислоти.
  2. Вода і оцет. На склянку води - 1 чайну ложку оцту. Таким розчином протираємо брудне місце, поки пляма не зникне. Цей спосіб добре виводить кольорові плями - від фруктів, фарби.
  3. Трохи нашатирю. У теплу воду додаємо трохи шампуню і 5-10 крапель нашатирного спирту на 0.5 літра води. Цей спосіб добре прибирає жирні плями з обивки дивна.

Велюр, бархат, замша

Такі злегка ворсисті тканини слід чистити без пилососа, він буде малоефективний. Вологе очищення варто проводити делікатно, ретельно підготувавши поверхню. Потрібно видалити пил або тверді, засохлі плями. Пил при намоканні просто перетворитися в бруд і може ускладнити процес. Здирати сухі залишки з таких тканин не можна - їх потрібно розмочити попередньо водою і прибрати м'якою ганчіркою.

Порада: замочувати плями краще не просто водою, а густою мильною піною. Замша не любить спирт - на ній можуть залишитися плями.

Флок, гобелен

Флок - сама невибаглива тканина, в чому і полягає секрет її успіху. Її можна сміливо прати за допомогою води і миючих засобів. Єдине, що може завдати їй серйозної шкоди - це занадто жорстка мочалка або інші підручні інструменти (у деяких виникає бажання потерти  диван, наприклад, наждачним папером - цього робити не треба).

Гобелен - це тканина з красивою волокнистою структурою. Вона теж досить зносостійка і прекрасно переносить взаємодію з водою. При очищенні потрібно бути акуратним з розчинниками - вони можуть позбавити гобелен забарвлення.

Шкіра

Шкіряний диван вимагає особливої уваги. Його гідністю якраз є те, що за ним легко доглядати і поверхня легко відмивається за рахунок водовідштовхувального покриття. Але не все так просто, шкіряні м'які меблі теж можуть вбирати різні речовини. Кілька правил догляду за диваном зі шкіри:

  1. Прибирати плями з допомогою ацетону вкрай не рекомендується, на такий крок можна зважитися якщо мова йде про слід від фломастера або інших стійких фарб, і то тільки зі світлої шкіри
  2. Використовувати краще спеціальні миючі засоби для шкіри
  3. Після очищення потрібно відновити покриття обивки
  4. Для очищення краще всього використовувати теплий мильний розчин
  5. Після «прання», варто відразу прибрати залишки вологи сухою ганчіркою
  6. Після того, як вологе місце повністю висохне - потрібно покрити захисним шаром. Для цього є спеціальні речовини і спреї, але можна приготувати їх і своїми силами.

Рецепт відновлюючого засобу для шкіряного дивана: Змішайте оцет з лляним маслом в пропорції 1: 2 відповідно. Протріть цим розчином диван по всьому периметру і залиште на півдня. Це освіжить зовнішній вигляд і захистить диван від подальших ушкоджень.

Чим очищати обивку

Обивка Назва Чим можна очищати Не можна
Велюр, замша
  • Вода+миючий засіб
  • Спирт
  • Розчинники
  • Жорстка мочалка
Шкіра
  • Спеціальні засоби для миття шкіри
  • Вода+мило
  • Вода+спирт
  • Розчинники (в тому числі і ацетон)
  • Жорстка мочалка
Гобелен
  • Миючі засоби
  • Розчинники (бути обережним, використовувати в крайніх заходах)
  • Жорстка мочалка

Як прибрати жуйку з тканини

Досить часте питання, відповідь на яке ви, можливо, вже колись чули: щоб прибрати жуйку - її потрібно заморозити. Якщо це одяг - просто кладемо його в морозилку і чекаємо. Але що якщо мова про диван? Нам потрібен лід - обгортаємо його в поліетиленовий пакет і прикладаємо до проблемної ділянки. Для цього потрібно трошки терпіння, потрібно прикласти мінімум на 3 хвилини. Якщо терпіти ви не звикли можна використовувати протилежний метод - нагріти жуйку за допомогою фена (можна ще спробувати погладити праскою через папір), але є один нюанс: у жуйки крім гуми є багато інших речовин, які реагують на температуру. Можливо, ви звертали увагу, що на гарячому асфальті жуйка плавиться залишаючи жирний слід - те ж саме може статися і з вашим диваном

В Інтернеті можна зустріти безліч альтернативних способів, але будьте обережні до таких методів: - прибираючи жуйку за допомогою розчинника, можна зіпсувати колір дивана - можна зустріти спосіб, де потрібно змастити жуйку маслом - наполегливо не рекомендуємо, жуйку це не видалить, а ось жирна пляма залишиться. Спосіб «клин клином» тут не підійде. Щось прилипле можна зіскребти за допомогою тильного боку ножа.

6LdsbBEUAAAAAGHxT859fnxrdijCJgjpanxYiws4