RU UA

Яке ліжко вибрати?

У світі ліжок: які існують види

Забезпечити собі міцний сон та здоровий відпочинок можна покупкою хорошго, зручного ліжка. В залежності від уподобань, спальне місце може бути жорстким або м'яким. Обивка ліжка залишиться жорсткою, водонепроникність матеріалів покриття забезпечить гігієну і чистоту.

З якого матеріалу вибрати ліжко, також варто вирішувати покупцеві: це може бути дерево, МДФ або метал. Найчастішою покупкою стають меблі з масиву дерева, вони відрізняєються екологічністю і довговічністю. Любителі природи оцінять запах, який буде присутній перший час після покупки меблів: в залежності від здійсненого вибору, ваша кімната наповниться ароматом дуба, сосни або вільхи, ясена і так далі.

Ліжка з натурального дерева поза часом і модою. Вони прикрашають будь-яку спальню. Як варіант, можна розглянути ліжко "Селена" ТМ Естелла. В його дизайні немає нічого зайвого, але при цьому воно виглядає по-справжньому розкішно. А родзинкою моделі є високе узголів'я, що зараз особливо актуально.

Ліжко з МДФ є екологічно чистим, так як при виробництві дерев'яних плит використовується дрібна деревна стружка. з тирси. На відміну від ДСП, з якого найчастіше виконують ліжка, МДФ не буде виділяти шкідливі речовини через кілька років і не викличе алергії.

Ліжка для більшості покупців служать доступнішою версією ліжок з масиву дерева. Дествітельно, зовні вони майже нічим не поступаються натуральному дереву. Ліжко з МДФ "Елегія" виконана в традиційному стилі і зможе прикрасити будь-яку кімнату.

Металеві ліжка все ще не втрачають своєї популярності. Такі меблі забезпечать комфорт і зручність у використанні протягом довгих років. Їх вартість не надто висока, а отримане задоволення від відпочинку не змусить сумніватися в зробленому виборі.

Часто металеві ліжка доповнюються дерев'яними деталями. Ліжко "Лара Вуд Люкс" ТМ Мелбі - яскравий тому приклад. Виглядає такий виріб витончено і незвично

Одним з варіантів покупки ліжка для сім'ї з маленькими дітьми стане двох'ярусне ліжко. Крім економії місця, вона стане для малюків місцем не тільки для відпочинку, але і для ігор: перший ярус можна перетворити і зробити з нього невеличкий будиночок. Не варто забувати і про безпеку: другий ярус повинен бути оснащений бортиками, які допоможуть запобігти падінню дитини.

Розмір ліжка

Класифікувати ложе за розміром можна наступним чином: вони бувають односпальні, полуторні і двоспальні. При цьому ширина ліжка може бути фіксованою залежно від типу, а довжина буде визначатися потребами покупця. Людина середнього зросту може дозволити собі купити будь-яке ліжко, в той час, як високі (вище 1.90 м) люди повинні бути уважні при покупці, адже стандартна довжина спального місця - 1.90 м або 2 м, рідко можна зустріти ліжко довжиною 1.95 м.

Комфортний відпочинок може забезпечити спальне місце довжиною на 30 см більше зросту - тоді є місце розвернутися і спокійно витягнутися на весь зріст, не боячись, що ліжка не вистачить.

Двоспальні ліжка є ідеальним варіантом для сімейної пари, тільки вибір їх трохи складніший, ніж односпальних. Прийшовши в меблевий магазин, парі варто спробувати разом лягти на вподобане ліжко і оцінити кількість вільного місця і комфорт. Віддаючи перевагу класичному стилю, можна зупинитися на стандартному прямокутному ліжку, а якщо дизайн кімнати і вільне місце дозволяють, можна вибрати і будь-яку іншу форму, округлу чи круглу. Красиво і стильно виглядають двоспальні ліжка з балдахіном, який додасть до спального місця особливий шарм. Купити ліжко і не помилитися у виборі - ось головне завдання будь-якого покупця, який прагне забезпечити затишок свого житла.

Як підібрати матрац під ліжко

Ліжко та матрац - дві речі, які не можуть існувати одне без одного. Правильно підібраний матрац допоможе не тільки зробити приємним нічний відпочинок, а й позбавити від проблем зі спиною, які можуть виникнути при некоректно обраному матраці. Каркас ліжка виконаний таким чином, щоб для матраца залишалося спеціальне поглиблення, що складається або з пружних ламелей, або суцільне. Ламелі робить ліжко легше і зручніше, вона пропускає більше повітря.

Вибираючи матрац, потрібно знати, яка жорсткість є допустимою. М'які матраци не рекомендуються до використання дітям і повним людям, так як вони можуть спровокувати проблеми з поставою. Матрац середньої жорсткості підійде практично всім, за винятком людей, лікарі для яких рекомендують вибір певного матраца. Жорсткі не рекомендуються для літніх і занадто худих людей, так як сон на твердій поверхні може привести до проблем з кровообігом. Також існують двосторонні моделі: одна сторона може бути жорсткою, а інша - м'якою, також вони можуть мати різне покриття. У холодну пору року можна спати на боці, що має вовняну прошарок, а в жарку - на інший, яка буде легшою і дихаючої.

За наповненням матраци можуть бути пружинними і безпружинні. Пружинні моделі досить зручні, особливо, коли кожна пружина знаходиться в спеціально відведеному для неї місці - мішечку з тканини. Безпружинні моделі складаються з певного синтетичного матеріалу, який, як правило, відрізняється гіпоалергенністю.

Найзручнішими вважаються ортопедичні матраци, здатні забезпечити максимально правильне положення тіла під час сну. Деякі з матеріалів, що наповнюють матрац, здатні запам'ятовувати форму тіла, що принесе комфорт з перших хвилин відпочинку.

Не варто забувати про те, що при придбанні нового матраца варто перевертати його протягом кілька місяців раз на тиждень, пізніше - хоча б раз за сезон. Завдяки цьому можна продовжити термін життя матраца і залишити його в первісній формі якомога довше.

6LdsbBEUAAAAAGHxT859fnxrdijCJgjpanxYiws4