Стелажі в дитячу кімнату
Найменших членів сім'ї завжди люблять балувати. Заради щирої посмішки малюка дорослі купують все нові і нові іграшки, необхідні речі і просто дрібнички. Згодом це все накопичується і виникає потреба в ощадливому і акуратному зберіганні. Тоді і приходить ідея поставити стелаж в дитячу кімнату, щоб вмістити туди якомога більше речей.
Чому саме стелажі?
Замість тумби, ящика для іграшок, полиці для книг можна поставити лише одну конструкцію. В стелаж можна розмістити все і відразу, його можна комплектувати всілякими закритими відсіками і відкритими полицями, нішами з дверцятами і висувними ящиками.
Це корпусні меблі, а значить - його можна з часом переставити в інше місце. Для дитячих цілком перспективний варіант, адже малюк змінюється і кімната разом з ним.
Прилавки в супермаркетах не дарма облаштовані стелажами - на таких полицях зручно розміщувати і переглядати речі. Звичайно, для будинку такий варіант не завжди доречний, але характеристики все ті ж - зручність, місткість і порядок.
Такі меблі легкі в використанні, прості в догляді і довговічні.
Цікавий факт. Психологи рекомендують купувати дітям іграшки не частіше, ніж раз на тиждень, а то і рідше. Велика кількість готових іграшок погіршує розвиток творчого мислення.
Види стелажів
- Без задньої стінки. Використовується часто як спосіб розділити кімнату на зони. Поставивши його поперек стінки, можна розділити спальний сектор і місце, де дитина грає, а коли прийде шкільна пора - виділити місце, де дитина буде сидіти за столом. Його безперечною перевагою є те, що він виглядає дуже легко і не захаращує простір.
- Стелаж-стенка. На відміну від попереднього варіанту, задня його частина перекрита і він не «наскрізний».
- Стелаж з письмовим столом. Зручне і практичне рішення. Це зручно і для дошкільного віку - тоді всі речі для творчості завжди під рукою. А також, коли дитина піде в школу, місце для навчання буде вже готове.
- Стелажі для найменших. Вони мінімальної висоти - щоб дитина могла самостійно дотягуватися до верхніх полиць, вони кріпляться до стіни і в основному конструкція складається з полиць. Вони часто виконані в нестандартних формах - персонажі з дитячих казок, маленькі будиночки, грибочки і т. Д.
Важливо! У дитячій, як ніде, слід в першу чергу подбати про надійність кріплення стелажа, щоб він не впав. Крім стійкої конструкції, необхідно його прикріпити в стіні або стелі.
Куди поставити стелаж в дитячій
Якщо Ви шукайте інформацію про оформлення дитячої кімнати, то напевно почуєте або прочитаєте про таке поняття як «зонування». Дійсно, для комфортного перебування дитини в спальні краще розділити площу з урахуванням функціональності. Всього навіть в маленькій кімнаті необхідно виділити три сектори:
- Ігрова або спортивна - призначена для активного проведення часу
- Навчальна - для творчого процесу, а в подальшому - для навчання. Це повинна бути найсвітліша частина кімнати.
- Спальна - призначена для відпочинку і здорового міцного сну малюка і краще розмістити її подалі від вікна
Розміщувати стелаж потрібно в спортивній зоні, саме там повинні зберігатися всі іграшки та інші предмети, якими користується часто малюк. Не варто плутати стелаж і шафу для зберігання одягу. Останню треба ставити в зону, де стоїть ліжко, там дитина прокидається і готується до нового дня щоранку - дзеркало, містку шафа потрібно ставити саме там. Призначення ж дитячого стелажа - порядок для побутових предметів.
Цікавий факт про іграшки. Протягом ХХ століття найпопулярнішою іграшкою була ... крейда. В такі моменти розумієш, як сильно змінився світ - зараз навіть малюнки сучасні діти роблять за допомогою гаджетів.
Питання, на які потрібно відповісти при покупці стелажа:
Яка висота? Добре, коли дитина може дотягнутися до самої верхньої полиці без підручних засобів.
З чого зроблений? Найбільш безпечні, безперечно, натуральні матеріали - тобто дерево. Але собівартість таких виробів в рази перевищує МДФ. Останній використовують компанії багато років і поки немає чітких протипоказань. Єдині матеріал, який може викликати підозри - ДСП. Всьому виною формальдегід, який входить до його складу. Якщо дитина алергік, то ризикувати не варто. А так, досить провітрювати регулярно приміщення протягом двох перших тижнів, поки не зникне запах «нових меблів».
Наскільки він зручний? Все-таки рекомендуємо обирати стелажі, які комплектуються не тільки поличками, але і ящиками, і закритими шафками.