RU UA

Кухня вашої мрії: як вибрати стиль і планування

Що таке кухня? На дане питання існує, як мінімум, три відповіді. Для когось кухня – це містична «арена», де сирі продукти перетворюються у вишукані страви. А для когось вона - місце, де всі члени родини щодня збираються для спільної трапези і затишного проведення часу. Зрозуміло, можна ще позначити вищеназване приміщення невибагливим словом «камбуз». Але це, скоріше, справедливо для пропащих холостяків, які з цим навряд чи стануть «заморочуватися». Однак останніх ми в розрахунок не беремо. Адже в даній статті ми поговоримо про те, як підібрати кухню, яка поєднає в собі якості, необхідні для першого і другого випадків.

                                                                                                           «Класика» або «кантрі»?

Для початку, звичайно ж, необхідно визначитися з дизайном.

Отже, кухня в класичному стилі не допускає будь-яких вольностей і надмірностей. А тому, якщо ви прихильники строгих ліній і мінімалізму, то така кухня - як раз те, що вам необхідно. Найчастіше гарнітури в класичному стилі виготовляють з дерева, проте можна знайти моделі і з менш дорогої МДФ.
«Модернова» кухня сьогодні - один з найпопулярніших варіантів. Такі гарнітури надзвичайно зручні, оскільки все тут продумано до дрібниць. Функціональність - ось як можна охарактеризувати даний напрямок одним словом.

 

Кухня в стилі «кантрі» підійде тим, хто сумує за сільським роздоллям. Елементами інтер'єру тут служать плетені меблі і глиняні горщики. Такі кухні дуже затишні, зручні і функціональні. Подібні гарнітури часто дерев'яні, але також зустрічаються меблі, виготовлені з МДФ.

«Хай-тек» - це скляно-металеві кухні. Вони сподобаються шанувальникам усього сучасного. Подібні гарнітури можуть похвалитися яскравими глянцевими відтінками, а також хромованою фурнітурою. 

                                                                                               

                                                                                                 Дещо про фурнітуру

«Правильна» фурнітура - то, що робить зовнішній вигляд кухні завершеним, а ваше перебування там приємним. Тому, крім того, що важливо гармонійне поєднання всіх елементів один з одним, фурнітура повинна бути якісною і зручною.

Найзручніший з точки зору дизайну варіант - металеві ручки, які підійдуть до будь-якого інтер'єру. Однак якщо ви хочете підкреслити вибраний стиль, то для «класики» підійдуть ручки «під золото», напрям «хай-тек» тяжіє до хромованих, а «модерн» чудово поєднується з ручками, інкрустованими стразами.

Що стосується якості, то про якість фурнітури, перш за все, говорить її ціна. Зовнішній вигляд - теж важливий фактор. Так, якщо ви помітили будь-які дефекти, видимі неозброєним оком (відколи, тріщини і т. П.), про якість не може бути й мови. А дверні петлі і висувні механізми обов 'язково протестуйте. У дужках відзначимо, що на хорошу фурнітуру завжди дається гарантія. 


Червоний, жовтий, блакитний ...

Перейдемо до кольору. Як відомо, він має величезне значення не тільки з точки зору дизайну. Колір певним чином впливає на настрій і навіть на бажання вживати їжу. Крім того, слід пам'ятати, що часи, коли абсолютно всі гарнітури були одноколірними (причому, типово одноколірними), на щастя, залишилися в минулому. Так що ви маєте можливість вибрати кухню, що називається, «за своїм образом і подобою». Однак, зрозуміло, доведеться врахувати деякі нюанси.

Скажімо, від яскраво-синього гарнітура краще відмовитися, навіть якщо ви є великим шанувальником даного кольору. Адже такий відтінок (на відміну від світло-блакитного, який дарує умиротворення) найчастіше викликає тужливий стан, а, крім того, пригнічує апетит. Кухні червоного кольору, не дивлячись на свою популярність, також підходять далеко не всім, оскільки на деяких діють дратівливо. Щоправда, справедливості заради, варто сказати, що любителі червоного не скаржаться і не шкодують про свій вибір - червоні гарнітури, як правило, покращують апетит. Тому в будинку, де мешкають маленькі «нехочухи», такі меблі для кухні можуть виявитися дуже до речі.

                              

Більш докладно зупинимося і на інших кольорах. Отже, зелений і білий заспокоюють. Відтінки жовто-помаранчевої палітри дарують позитивний настрій, сприяють кращому взаєморозумінню, а також підсилюють апетит. А коричневий колір, хоч і викликає почуття безтурботності, однак переборщувати з ним все-таки не варто, оскільки він же може привести і до меланхолійності. Так що, якщо ваш вибір припав на коричневі відтінки, їх бажано поєднувати з бордовим або білим кольорами.

Що стосується інших поєднань, то найбільш актуальними для кухні вважаються: білий з бордовим або блакитним, червоний з сірим або жовтим, зелений з жовтим або білим, блакитний з жовтим або помаранчевим.

                                                                                                Навіщо платити більше?

Переходимо до матеріалів. Найчастіше для виготовлення кухонних гарнітурів сучасні виробники використовують натуральну деревину або деревно-стружкові плити.

Зрозуміло, вади і переваги є і у дерев'яних меблів, і у виробів з ДСП. Отже, головним недоліком предметів обстановки з дерева є, мабуть, їх висока ціна. Деякі також незадоволені тим, що дерев'яним гарнітурам необхідний спеціальний догляд (наприклад, їх не можна мити миючими засобами). Ще один «мінус» меблів з дерева - в тому, що для них існують певні обмеження в плані кольору. Так, ви навряд чи знайдете дерев'яну кухню будь-якого відтінку, що виходить за рамки коричневої гами (виняток становить хіба що білий колір). Однак все це з лишком компенсується ефектністю, екологічністю і довговічністю гарнітурів з дерева.

З приводу меблів з деревостружкових плит можна сказати наступне. По-перше, такі гарнітури не відрізняються дорожнечею. По-друге, ви можете замовити меблі з ДСП будь-якого кольору. І, нарешті, по-третє - при акуратній і правильної експлуатації подібні предмети обстановки прослужать вам досить довго (хоча яка строком служби дерев'яних виробів, зрозуміло, порівнювати їх не варто).

У дужках відзначимо, що найбільш оптимальним рішенням в даному випадку по праву вважаються кухні, виготовлені одночасно і з деревини, і з ДСП. Такі моделі зазвичай мають дерев'яний фасад і корпус з ДСП, що дозволяє заощадити на ціні, але не на якості.

                                                               Що добре для великої кухні, не підійде для маленької

І наостанок - про планування. Адже від того, наскільки правильно ви розташуйте свій гарнітур, залежить не тільки загальний вигляд вашої кухні, але і наявність (або відсутність) вільного місця в приміщенні.

На сьогоднішній день існує чотири найбільш популярних варіанти. L-образні (кутові) кухні підходять для приміщень будь-яких розмірів, і саме в цьому криється секрет їхньої популярності. Кухня в одну лінію передбачає наявність великої їдальні зони. Острівний і півострівний дизайн - ідеальне рішення для великогабаритного приміщення. А ось П-подібне планування - те, що треба для новомодних кухонь-студій, суміщених з вітальні.

Думайте, аналізуйте, вирішуйте! Створити в вашому домі кухню мрії - завдання складне, але здійсненне. І якщо ви врахуєте всі нюанси, то ви з цим, напевно, впораєтеся.

 

6LdsbBEUAAAAAGHxT859fnxrdijCJgjpanxYiws4