RU UA

Вітальня в кращих традиціях - вибираємо все необхідне

Прагнення людини обладнати своє житло існувала ще з первісних часів. Спочатку будинок служив укриттям від агресивного зовнішнього світу. Зараз нам не потрібно ховатися від диких звірів, але бажання затишку нікуди не зникло. Тепер квартира стала фортецею, де можна відгородитися від сучасної метушні і морально відпочити. Інтер'єр в даному випадку грає головну роль, адже куди більш найкомфортніше перебувати в гарній кімнаті, обладнаній на власний смак.

Меблі для вітальні: чек-лист всього необхідного

Почнемо з м'якого

Про важливість дивана ми вже згадали раніше. У розвиток теми, хочемо сказати на що звернути увагу при покупці м'яких меблів. Тут потрібно зберегти баланс між необхідною місткістю і розмірами вітальні. За своєю формою дивани бувають кутові і прямі. Перший варіант більш місткий, а другий - більш компактний. При покупці кутового дивана, можна легко обійтися без крісел.

На зображенні: диван прямий "Бергамо" и кутовий "Бергамо"

Існує ще один вид диванів - модульний. Його частини можна збирати самостійно як тільки заманеться. Ще є важливий момент, який потрібно врахувати при покупці м'яких меблів - це можливість використовувати її як спальне місце. Диван повинен розкладатися - це стане в нагоді навіть, якщо ви спите в окремій спальні, стане в нагоді, коли приїдуть гості.

Модульні меблі 

Модульні меблі - це кілька предметів інтер'єру, які зроблені в загальній стилістиці, вони можуть поєднуватися в одне ціле або розміщуватися окремо. Це практичне рішення для невеликої кімнати, адже такі меблі можуть трансформуватися під певні потреби.

Традиційна вітальня передбачає наявність стінки. Це цілком виправдане придбання з кількох причин:

  • По-перше, така конструкція спеціально призначена для зберігання різних речей, а також має нішу для телевізора;
  • По-друге, дизайн стінок не стоїть на місці і зараз є цілком презентабельні стінки, які не мають нічого спільного з бабусиним сервантом.

Є як багатофункціональні великі конструкції, так і маленькі, які складаються з шафи і тумби під телевізор.

Зліва: багатофункціональна вітальня "Вікторія"
Зправа: компактна стінка "КФС-26"

Деяким до вподоби більше шафи-купе для вітальні. Їх перевага в розпашних дверях - вони виглядають оригінально і можна самостійно вибирати що закрити від очей за дверима, а що залишити. Крім усього, завжди можна купити стелаж як місце для зберігання всього необхідного. Вони виглядають не так ефектно, як перераховані вище варіанти, зате добре підійдуть для невеликих квартир, де захаращувати простір протипоказано.

Збираємо пазли: деталі оформлення вітальні

З основними предметами розібралися, тепер перейдемо до дрібниць, які не менш важливі.

  • Журнальний столик. Невелика поверхня для того, щоб покласти необхідні речі просто необхідна для повноцінного відпочинку. У традиційному інтер'єрі він повинен бути виконаний з дерева, а в сучасних стилях краще віддати перевагу скляній стільниці на металевих ніжках.
  • Кілька джерел освітлення. Саме у вітальні збираються найчастіше гості для спілкування та посиденьок, тут ми відпочиваємо. Тому важливо передбачити кілька варіантів освітлення. Для читання підійде настінне бра або торшер, які зададуть атмосферу затишку. Коли ж у вітальні сидить велика компанія, світла необхідно більше - на допомогу прийде люстра на кілька лампочок або точкове освітлення у стелі.

  • Комод. Він знайде своє місце у вітальні, яка використовується як спальня. Там можна заховати всі особисті речі господарів від сторонніх очей.
  • Крісло мішок. Доповнити лаунж-зону допоможуть безкаркасні меблі. Вони мобільні в переміщенні і їх просто обожнюють діти. Єдине, таке месце для сидіння не впишеться в класичний стиль інтер'єру.

Кольори для вітальні

Загальний настрій в першу чергу задає колірне рішення кімнати. Які відтінки краще підібрати для основного приміщення. Традиційно вітальня - найбільша кімната за площею, тому з кольорами можна поекспериментувати, ось кілька варіантів оформлення: 

  1. Світлі стіни і яскраві акценти. Світлі кольори - безпрограшний варіант для будь-якого інтер'єру, не залежно від планування і габаритів. Обравши білий або світло-бежевий за основу, можна одну зі стін пофарбувати в насичений колір. Також для того, щоб розбавити палітру, можна вибрати яскраві м'які меблі. Диван у вітальні - головний предмет, чому б не робити його оригінальним акцентом.
  2. Контрастні кольори. Класичне поєднання білого і чорного не втрачає своєї актуальності не тільки в одязі, але в дизайні інтер'єру. Таке рішення буде виглядати сучасно.
6LdsbBEUAAAAAGHxT859fnxrdijCJgjpanxYiws4