RU UA

Обідній стіл в невеликій кухні

Зібратися всією родиною за столом - важлива традиція. І якщо навіть площа кухні не сприяє масштабним застіллям, то це не повинно стати перешкодою. Ми розповімо, на що звернути увагу при коплектаціі невеликої кухні, зокрема як вибрати головний предмет - стіл.

Форма столу

На сьогоднішній день існує безліч варіантів форми столу. Кожна по-своєму впливає на те, як сприймається простір. Тепер поговоримо про кожну детальніше.

1. Круглий стіл

Король Артур не дарма посадив своїх лицарів за круглий стіл. Відсутність кутів дозволяє розмістити людей як завгодно і ніхто не буде ображений місцем «в кутку». Такий стіл буде мати гарний вигляд у центрі кухні - він не громіздкий і немає ризику травмуватися, ударившись об гострий кут, що може стати вагомою перевагою в сім'ї, де є діти. Однак, в маленькому приміщенні через те, що він впритул не стоїть до стіни, з'являється відчуття, що він займає багато зайвого місця. В цьому випадку стіл краще присунути до підвіконня, але важливо розрахувати висоту столу, щоб він не був вище рівня вікна. Компактний стіл швидко та легко вписується в будь-яку площу і виглядає дуже акуратно.

2. Напівкруглий стіл

Він володіє всіма перевагами круглого столу, а пряма сторона дозволяє поставити його до стіни. Це економить багато місця, за ним можуть розміститися три людини - як раз для маленької дружної сім'ї.

3. Кутовий стіл

У такого столу є один прямий кут. З усіх форм він найкомпактніший, але, на жаль, не підходить для тих, хто любить збиратися за столом компанією, за ним спокійно можуть розміститися тільки двоє людей.

4. Прямокутний стіл

Найпопулярніша форма. Перевага його в тому, що в кухні його можна поставити в кут, а при необхідності перенести в іншу кімнату і влаштувати велике застілля. Такий стіл - не найкращий варіант для маленької кухні, тому варто розглянути квадратну форму, вона більш компактна.

Можливі конструкції столу для маленької кухні

Яку б конструкцію обіднього столу Ви не обрали, потрібно врахувати, що візуально краще в маленькому приміщенні буде стіл з тонкою стільницею і ніжками.

  • Барна стійка

Такий стіл зазвичай вибирають для зонування простору, наприклад, в квартирі-студії, щоб відокремити кухню і вітальню. При невеликих габаритах кухні таку конструкцію краще розмістити щільно до стіни. 

Тут особливу увагу необхідно звернути на стільці, їх потрібно підбирати спеціально по висоті стільниці. Радимо купувати табурети - стільці без спинки, щоб їх можна було легко засунути під стійку.


Висота столу в залежності від барної стійки

  • Настінний/li

Він має довгасту форму і однією стороною кріпиться до стіни. Багатьом подобається такий варіант тим, що у нього відсутні ніжки, що виглядає оригінально. Його можна з легкістю встановити під підвіконням, адже заміряти висоту ніжок не потрібно.

  • Відкидний

Своїми характеристиками він схожий на настінний стіл. Але якщо попередній кріпиться щільно, то відкидний складається з двох частин (менша прибивається до стіни, а основна площа столу кріпиться до неї петлями) і можна при необхідності його скласти, залишивши невеликий виступ, який можна використовувати як поличку для декоративних елементів. Є варіанти на підставках, а є на складних ніжках.

  • Сіл-трансформер

У його складі є додаткова деталь, а сам стіл розділений на дві частини. Якщо розсунути стіл і встановити посередині вставку, отримаємо додаткові місця. Є два види таких столів: круглий - при трансформації він перетворюється в овальний, і квадратний - приймає прямокутну форму. У звичайному стані за столом можуть вільно поміститися двоє людей.

Колір кухонного столу

Колір суттєво впливає на те, як сприймається простір. Тому якщо кухня невелика, то краще віддати переваги світлим відтінкам. Білий, бежевий, колір слонової кістки, світлий мармур - ось на які кольори варто звернути увагу.

Скляний стіл - найбільш виграшне придбання в невеликій кухні. За рахунок своєї прозорості він абсолютно не навантажує простір. Є люди яких бентежить прозорий вигляд стільниці, в такому випадку можна вибрати матове скло.

Класикою жанру залишається дерево. Вироби з такого матеріалу надають будинку особливий затишок, а кухня в ньому потребує більше за всі інші кімнати.

Як бачимо, маленька площа кухні при правильному плануванні може ні в чому не поступатися просторим. 

6LdsbBEUAAAAAGHxT859fnxrdijCJgjpanxYiws4