RU UA

Корпусні меблі - це які?

Багато магазинів пропонують купити корпусні меблі. Це стало часто вживаним словосполученням. Але що це за загадкове поняття? Чи є у цього терміна конкретне поняття або це просто гарна назва? На всі ці питання відповімо по порядку далі в статті.

Разберемося з термінами

Скажемо відразу, що науково встановленого позначення цього терміна не існує, тільки прийняті у фахівців меблів правила його вживання. Щоб повністю розібратися, давайте коротко пройдемося по класифікації меблів. Меблі бувають м'якими, корпусними і вбудованими. Перше позначати немає необхідності, сюди потрапляють дивани та крісла.

Вбудовані меблі кріпиться до стін і передбачаються плануванням будівлі. Класичний приклад - це гардеробна, полки приєднуються на стаціонарні конструкції. Вбудованими дуже рідко, але бувають столи і ліжка, в цьому випадку вони можуть розкладатися і поміщатися в передбачену нішу в стіні.

Корпусну можна пересунути, вона має крім перегородок ще й задню стінку. В основі словосполучення «корпусні меблі» лежить слово поняття «корпус». Отже, це всі меблі, яка за допомогою твердих матеріалів створюються з вертикальних і горизонтальних перегородок.

Модульні меблі – ще один, який часто зустрічається, вид меблів для дому. За своєю суттю, модульні меблі - це різновид корпусних. Але якщо перші - це монолітна конструкція, то модульні більше нагадують конструктор лего, який можна збирати і міняти його частини (модулі) місцями. Сюди відносяться різні комплекти меблів.

Тепер закріпимо пройдений матеріал на прикладі. Шафа-купе - це корпусні меблі (вона не кріпиться до стіни і її місце розташування можна змінити), але не модульні (її частини можна розділити і використовувати окремо). Також м'які меблі можуть одночасно бути і модульні. Є деякі моделі диванів, які скомбіновані як окремі блоки - їх можна складати і переставляти, суть не зміниться. Вони так і називаються - модульні дивани.

Як бачимо, корпусні меблі - величезний пласт виробів для будинку, з яких невелика частина представлена ​​як модульні.

Чому корпусні меблі

  • Вони універсальні. Ніяких протипоказань щодо встановлення таких меблів немає. Вони підходить в будь-яке приміщення і будь-яке планування. Мобільність. Їх розміщення можна міняти, коли завгодно. Вони не кріпляться до стін, стелі або підлоги. Тому пересунути їх можна без особливих зусиль, не пошкодивши поверхні.
  • Доступні. Виробники мають в своєму арсеналі достатню кількість моделей на кожну одиницю меблів. Тому вибрати щось відповідне не так вже й складно, і це обійдеться набагато дешевше, ніж будь-які меблі на замовлення.
  • Зовнішній вигляд. Всі предмети в комплекті будуть добре поєднуватися між собою, а це і економія часу на пошуки відповідних один до одного речей, і економія коштів - комплект завжди буде коштувати менше, ніж окремо взяті речі.

На що звернути увагу при покупці корпусних меблів

1. Матеріал. Найпопулярніші - ДСП, МДФ і цільне дерево. Дерево - класика жанру, найдорожчий варіант, але зате якісний і екологічний. ДСП - набагато дешевше, але багатьох лякає присутність в його складі формальдегіду (токсична речовина), хоча немає жорстких протипоказань до ДСП. МДФ - теж матеріал не з дорогих, зате без додавання формальдегіду.

2. Так як МДФ і ДСП зроблені з деревної стружки, важливо перевірити цілісність покриття (облицювання), яке захищає виріб від проникнення вологи і розбухання.

3. Якщо Ви вирішили брати набір меблів, не варто його розбавляти «чужорідними» тілами. Краще відразу продумати стиль Вашого приміщення, щоб потім не довелося поєднувати непоєднуване.

4. Напрямок відкриття шафок - важливо, щоб при розстановці вже безпосередньо в будинку, вони не перекривали доступ до інших меблів. Якщо все добре продумати, то покупка корпусних меблів - вигідне придбання, яке прослужить Вашому будинку дуже довго.

6LdsbBEUAAAAAGHxT859fnxrdijCJgjpanxYiws4