RU UA

Все про бескаркасні меблі

До традиційних меблів наше око вже давно звикло. Інша справа - безкаркасні меблі, повністю м'які, здатні приймати різну форму, яку без зусиль можна перенести з одного місця в інше. Якщо предмети мають характер, то безкаркасні меблі - це втілення волелюбності і бунтарства. Такі прості і оригінальні, вони продовжують завойовувати серця людей.

Історія виникнення безкаркасних меблів

Все почалося з відмови від звичних форм. У 60-х роках ХХ століття в Західній Європі існував рух під назвою «антидизайн». Його представники ставили за мету винахід чогось незвичайного, протестували проти нудного буржуазного життя традицій, які обмежували свободу самовираження. Італійці П'єро Гатті, Франко Теодоро і Чезаре Паоліні - учасники цього руху, саме їм і приписують винахід першого зразка безкаркасних меблів. У 1968 році вони представили перше крісло-мішок, прада воно дещо відрізнялося від знайомого нам варіанти. Замість м'якого наповнювача в ньому була вода, а замість чохла - прозора плівка. Це було в дусі епохи - повний розрив шаблонів. Згодом від таких матеріалів довелося відмовитися через їх слабкість.

Цю розробку удосконалив і впровадив у виробництво Ауреліо ЗАНОТТІ. Саме його виробництво випустило першу модель безкаркасних меблів під назвою «Sacco». Це було крісло-мішок з наповнювачем з пінного пластика і тканинним мішком. Їх випускали в яскравих кольорах, тому вони швидко заповнили місця для розваг і студії на тв-каналах.

Особливості безкаркасних меблів

Конструкція складається з таких елементів

1. Зовнішній чохол. Він оснащений замком на блискавці, тому його можна зняти для прання. Може бути виконаний з різних матеріалів: оксфорда, флока, велюру, штучної шкіри. Важливо! Вибирати краще чохол з щільним синтетичним чохлом - він довше прослужить і не зітреться, а також його можна сміливо прати і не боятися пошкодити.

2. Внутрішній чохол. Якщо перший чохол виконує захисну і естетичну функцію, то другий - капсула для наповнювача, яка підтримує форму меблів.

3. Наповнювач буває двох видів одинарний - гранульований пінополістирол, або холофайбер подвійний - гранули пінополістиролу разом з поролоном Пінополістирол - безпечний і екологічно чистий матеріал. Він дозволяє меблям бути м'якими і еластичними. Але є і зворотня сторона медалі - іноді меблі можуть втрачати свою форму. Це відбувається не часто, в основному через те, що виробник використовує занадто великі гранули пінополістиролу. Оптимальним розміром гранул вважається - діаметр 6 мм, не більше. Якщо навіть неприємність трапилася і меблі трохи втратила свій колишній вигляд, то це можна виправити, досипати трохи гранул у внутрішній чохол.

Форми безкаркасних меблів

1. Крісло-груша. У верхній частині такої моделі прироблена міцна тканинні ручка для зручного та швидкого транспортування, яка нагадує хвостик від груші. Це найбільш популярна модель. Вона підійде для лаундж-зони як в будинку, так і в будь-яких розважальних закладах. Ідеально підходить для комп'ютерних ігор і читання.

2. Крісло-м'яч. Його часто оформляють під спортивний атрибут, тому вибирають для дитячої кімнати хлопчика. Але і любителям футболу в будь-якому віці теж така модель припаде до душі.

3. Пуф-циліндр. Його сувора форма підійде в спальню для дорослих, наприклад, можна поставити перед дзеркалом для того, щоб можна було присісти і «наводити красу».

4. Пуф-куб. Чудово вписується в сучасний стиль модерн завдяки суворій формі.

5. Нестандартні форми у вигляді квітки, персонажів з мультфільмів, пінгвіна, помідора і навіть краба – все це теж можна придбати в дитячу.

6LdsbBEUAAAAAGHxT859fnxrdijCJgjpanxYiws4