Куди подіти старі меблі
Старі меблі - як валіза без ручки. А тому дехто все ж таки намагається якимось чином врятувати і реанімувати вироби, які вийшли з ладу, (повертаючись до нашої бідолашної валізі, реставрація старих предметів обстановки багато в чому нагадує дії тих, хто наважується замість того, щоб викинути саквояж, приробити до нього відсутню ручку). Як і будь-яке інше починання, ремонт віджилих своє меблів має свої «плюси» і «мінуси». А тому сказати навскидку, чи вигідно це, важко. У даній статті ми спробуємо розібратися: «пацієнт швидше живий, аніж мертвий» або ж - навпаки
Старі дерев'яні меблі: не можу сказати «прощавай!»
Швидше за все, викидати дерев'яні вироби (нехай і старі) переважній більшості наших співвітчизників здасться верхом нерозсудливості. Так що ті, у кого є будь-які предмети обстановки, виготовлені з натуральної деревини, навіть після того, як ті вже давно втратили свій товарний вигляд, не поспішають з ними прощатися. Можливо, якраз тому в інтернеті без праці можна знайти безліч порад на тему: «Як відреставрувати меблі з дерева».
Так що ж, власне, можна порекомендувати в разі, якщо ви зважилися дати нове життя прабабусиному дерев'яному комоду?
- Перш за все, необхідно якомога ретельніше вимити виріб за допомогою кухонної губки, змоченою в мильному розчині (для важкодоступних місць використовуйте зубну щітку, а якщо на поверхні є застарілі плями, акуратно (!) Затріть їх наждачним папером).
- Через кілька годин, після того, як ваші меблі висохли, ретельно огляньте їх. Іржаві цвяхи і болти, які прийшли в непридатність, замініть на нові, а тріщини, що утворилися, залийте спеціальним клеєм, який призначений виключно для таких цілей, або воском для дерева..
- Далі вам необхідно позбутися від старого лаку і фарби. Для цього вам знадобиться спеціальний розчинник і наждачний папір. До речі, тих, хто розраховує на швидкий результат, поспішаємо розчарувати: цей етап - не тільки досить трудомісткий, але і тривалий.
- Після видалення старої фарби, можна сміливо фарбувати виріб заново. Фахівці рекомендують використовувати для цієї мети або фарбу на акриловій основі, або алкідну емаль. Але якщо ви оберете другий варіант, запам'ятайте, що вам знадобиться скоріше не пензлик, а губка - так емаль глибше проникне деревину.
Однак окремі власники «очманілих» рук навряд чи погодяться на такий тривіальний варіант як просте фарбування. Тому натякнемо: стары дерев'яны меблі можна оновити за допомогою таких технік як декупаж, кракелюр, шпонування, розпис. Ми не будемо заглиблюватися в подробиці виконання кожного виду декору - ті, кому це буде цікаво, напевно, знайдуть необхідну їм інформацію самостійно. А замість цього - підкинемо парочку слушних порад.
- Отже, для того, щоб приховати дрібну подряпину на темно-коричневому виробі, досить замазати її йодом, а зверху - покрити безбарвним лаком.
- Здуття поверхні меблів - теж не вирок. Роздуті області можна проколоти і за допомогою звичайного шприца залити клеєм. Після цього прикрийте оброблені місця м'якою тканиною, а зверху покладіть якийсь вантаж.
- Від білих плям, які часто залишаються після гарячих предметів, можна легко позбутися за допомогою автомобільної мастики.
Процес реставрації металевих виробів - досить трудомісткий
Металеві вироби потребують особливого підходу. Причому, процес реставрації меблів (або деталей) з металу - набагато більш трудомісткий і тривалий, ніж процес оновлення дерев'яних предметів обстановки. Особливо якщо вам доведеться виконувати всі вручну.
- Для початку необхідно видалити велику іржу за допомогою дротяної губки або спеціальної щітки.
- Далі потрібно позбутися від дрібної іржі. Якщо у вас немає спеціального піскоструменного пристрою, для цих цілей підійде пісок і наждачний папір (проте, як ви самі розумієте, ручна робота займе дуже багато часу). Шліфувати доведеться до тих пір, поки ви не відчуєте, що поверхня дійсно стала гладкою.
- Протріть виріб ацетоном або іншим розчинником. Тепер можна використовувати ґрунтовку. Робити це потрібно акуратно, щоб вона не розтікалася. Для кращого ефекту необхідно нанести не менше трьох легких шарів (причому, перед нанесенням кожного наступного шару попередній шар повинен встигнути висохнути)
- Коли грунтовка висохне, можна фарбувати. Краще, якщо ви будете використовувати аерозольну фарбу. Тут також буде потрібно два-три шари. Намагайтеся уникати патьоків.
- Останній етап - покриття лаком.
Відновлення кольору пластикових предметів обстановки
Найбільш дбайливі і ощадливі господарі намагаються реставрувати навіть пластикові вироби. Як правило, мова йде про відновлення кольору. Якщо ви хочете спробувати обійтися малою кров'ю, можна спробувати вимити пластикові меблі теплим мильним розчином, після чого нанести на найбільш забруднені місця суміш з прального порошку, води і кальцинованої соди і залишити все це на кілька годин. Якщо ж без фарбування не обійтися, то на добре вимитий і оброблений наждачним папером виріб необхідно нанести ґрунтовку на основі акрилу, після чого - покрити емаллю з балончика. До речі, для поновлення пластикових меблів дехто також використовує декупаж.
Реставрація сидінь і підлокітників
Сидіння, спинки, підлокітники, а також інші м'які елементи предметів обстановки також частенько потребують ремонту і реставрації.
Зрозуміло, для початку необхідно зняти старий оббивний матеріал і вийняти стару «начинку». Для набивання можна використовувати поролон, синтепон і вату.
Оббивний матеріал - справа суто суб'єктивна. Хтось любить оксамит, а хтось - щось більш практичне. Так чи інакше, а вам доведеться зробити викрійку, після чого надійно і акуратно закріпити новий чохол за допомогою спеціального степлера.
Вивіз меблів - не пара дрібниць
У загальних рисах ознайомившись з основними етапами реставрації старих меблів, ви можете зробити власні висновки з приводу того, наскільки це під силу особисто вам. Що ж стосується опитаних нами людей, то переважна більшість з них все-таки вирішується від поламаних виробів позбутися.
Якщо мова йде всього лише про парочку табуретів, то турбуватися особливо немає про що. Але ось що робити, коли вам необхідно звільнитися від всіх предметів обстановки разом, а особистого транспорту у вас немає? Вивіз старих меблів в цьому випадку дрібницею не назвеш. Зрозуміло, існують спеціальні компанії, які займаються саме цим. Однак, по-перше, такі фірми функціонують тільки в мегаполісах, тому, якщо ви живете в невеликому містечку, то навряд чи знайдете у себе на місці щось подібне. А, по-друге, зробити це безкоштовно у вас не вийде.
Старе продаємо - нове купуємо в Мебеліс
Ідеальний варіант для тих, хто не хоче возитися з предметами обстановки, які набридли, - продати їх на олх або іншому інтернет-ресурсі. Це підтверджують всі, хто стикався з подібною проблемою на власному досвіді. Адже при нинішньому низькому рівні життя мисливці купити старі меблі знайдуться завжди. А ви, крім того, що позбудетеся від непотрібних речей, ще й заробите.
Виручені гроші можна витратити з розумом - наприклад, придбати на них нові предмети обстановки замість тих, які ви продали. Звичайно, доведеться трохи додати. Але це в будь-якому випадку вигідніше, ніж просто викинути старі меблі, нічого не отримавши натомість. А в інтернет-магазині Мебеліс ви знайдете високоякісні вироби за найдемократичнішими цінами.