RU UA

Шафи-купе. Що потрібно знати перед покупкою

Вирішивши відновити меблі в своїй квартирі, спробуйте почати з шафи. Останнім часом найбільш актуальною покупкою стає шафа-купе, яка є дуже місткою і зручною. Її можна поставити не тільки в спальні, як це прийнято в більшості квартир, а й в коридорі. Ви можете залишити в ній верхній одяг, акуратно закривши розсувні дверцята, і гості не будуть спостерігати за великою кількістю курток або шуб, наявних у вас. Зовні дверцята можуть бути прикрашені як цікавим малюнком, так і просто дзеркалом від підлоги до стелі, адже будь-яка людина захоче оцінити свій зовнішній вигляд, виходячи з квартири. 

1. Розміри шафи-купе 

Щоб відповісти на питання, як обрати шафу-купе в передпокій, потрібно визначитися з розмірами моделі. Подивіться, скільки вільного простору залишиться, якщо ви купите шафу 45 см (мінімальна глибина шафи для вільного зберігання речей). Якщо місця достатньо, і в передпокої залишається простір для вільного пересування, можна задуматися про покупку меблів глибиною 60 см. Замір шафи варто зробити не тільки в глибину, але і в ширину і висоту. Висота є також важливою умовою вибору, адже не кожна господиня захоче витирати пил, що скупчився на шафі - можна замовити виріб заввишки під саму стелю.

Спальня - місце відпочинку і розслаблення, також повинна мати достатню кількість вільного місця. Звичайна шафа, дверцята якої відкриваються на півкімнати і загороджують прохід, може порушити комфорт. Як вибрати шафу-купе для спальні, можна вирішити самостійно або звернутися до дизайнерів, які до стандартної шафи зможуть додати певну родзинку.

2. Конструкція шафи-купе і його наповнення

Кожна людина має різні уявлення про те, як повинна виглядати його квартира і кожен з елементів меблів. Тому виробники не створюють стандартні моделі, не залишаючи вибору кінцевого споживача. Параметрами, на які слід спиратися при визначенні відповідної шафи, є:

  1. Розміри шафи.
  2. Механізм відкриття дверей.
  3. Наповнення.
  4. Бюджет.

Кутова шафа-купе також є прекрасною альтернативою звичайній шафі, особливо, коли необхідно заощадити місце в кімнаті. Кутова шафа-купе має єдиний недолік - незручність доступу до речей, місце для яких виділено в самому кутку. Зручним способом використання простору стане установка висувних штанг для одягу, з боків можна розташувати закриті або відкриті полички. 

Розсувні двері можуть бути обрані на розсуд клієнта, при цьому варіантів відкривання існує декілька:

  • нижнє ковзання;
  • верхні опорні ролики;
  • складна телескопічна система;
  • пристрій компланарності.

Вибір механізму, що включає ковзання дверей по роликових каретках, повинен бути зроблений з урахуванням їх маси. Установка дверного полотна, доповненого дзеркалом або склом, потребує додаткової опори. Додати оригінальності звичайному відкриванню дверей зможе конструкція з використанням телескопічного механізму. В такому випадку дверні стулки будуть відкриватися поступово, одна за одною. Переміщення дверей буде виконано по напрямних профілів (як правило, з алюмінію), які закріплюються з обох сторін: зверху і знизу. Опора покладається на ролики, виконані з обрезиненного металу. Пристрій компланарності розсувної системи схожий на відкривання звичайних дверей шафи-купе з невеликою різницею: двері спочатку висуватимуться вперед, а після цього будуть зрушені в бік.

Розібравшись з пристроєм відкривання дверей, варто задуматися про те, як правильно вибрати наповнення шафи-купе. Якщо шафа призначена для спальні, то оптимальним стане наявність декількох поличок або висувних ящиків, придатних для зручного розміщення складеного одягу. Поперечини або штанги чудово підійдуть для речей, які необхідно розвісити на тремпеля, або для верхнього одягу. Шафу в такому випадку можна розділити перегородкою на дві частини, щоб верхній одяг не торкався з чистою білизною. 

 

3. Який колір потрібно обрати

Правильно здійснити вибір кольору шафи-купе досить непросто. В першу чергу, колір повинен підходити до вибраного інтер'єру кімнати. В цьому випадку стулки шафи можуть відповідати решті меблів приміщення. Бажаючи урізноманітнити дизайн і виділити тільки що придбану шафу, можна зробити його своєрідною родзинкою, яка буде мати яскравий виразний фон. Більш спокійною кімната залишиться, якщо шафа підходить по кольоровій гамі до шпалер, також завдяки такому підходу масивна шафа візуально стане менше. Купити шафу-купе можна і з урахуванням психологічного впливу кольору на людину.

Збудливим і яскравим стане червоне полотно дверей, а при бажанні заспокоїтися варто вибрати бежеві тони. Шафа, яка буде установлена в офісі або приміщенні, використовуваному для проведення ділових переговорів, варто вибрати в синіх тонах. Не варто забувати про те, що кожна людина схильна по-різному сприймати той чи інший колір. Наприклад, вибір дзеркальної поверхні дверей один вважатиме модним і стильним, а іншому зовсім не сподобається наявність дзеркала в приміщенні.

6LdsbBEUAAAAAGHxT859fnxrdijCJgjpanxYiws4